Méty – Lille 1:2 (kon.) | Clermont Foot – Remeš 4:1 (kon.) | Lorient – Toulouse 1:2 (kon.)
Štrasburk – Nice 1:3 (kon.) | Rennes – Brest 4:5 (kon.) | Lyon – Monaco 3:2 (kon.)
Marseille – Lens 2:1 (kon.)
Stade Rennes
4:5 (2:1)
Stade Brestois 29
Neděle 28.04.2024, 17:05 • Roazhon Park, Rennes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 31. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V tomto zápase proti sobě nastoupí Stade Rennes a Stade Brestois 29.

Souboj dvou týmů v horní polovičce tabulky. Brest je aktuálně třetí, na čtvrté Lille má bodový náskok. Z posledních dvou zápasů však nezískal ani bod, nestačil na Lyon 3:4 a Monako 0:2. Rennes je v v tabulce na sedmé pozici, první nepostupové. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva, mezi nimiž tři prohrál. Naposledy porazil Nantes 3:0.

Stade Rennes: Mandanda – G. Doué, Omari, Theate, Belocian – Bourigeaud, Santamaría, Matusiwa, D. Doué – Terrier, Kalimuendo.
    Náhradníci: Gallon – Blas, Gújrí, Le Fée, Rieder, Seidu, Truffert, Wooh, Yıldırım.

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet, Brassier, Locko – Lees-Melou, Magnetti – Satriano, Mah. Camara, Del Castillo – Mounié.
    Náhradníci: Coudert – Amavi, Doumbia, Lebeau, Le Cardinal, Le Douaron, Martin, Lage, Zogbé.

1

2
    Pierre Lees-Melou to vzal na sebe, jeho tvrdý pokus mířil vysoko nad branku. Nebyl to nejpovedenější pokus.

3
    Rennes právě vstřelilo branku!
    Domácí celek otevírá skóre zápasu, z hraniční ofsajdové situace se tvrdou ránou prosazuje ARNAUD KALIMUENDO. Asistence: Azor Matusiwa.
    3. Arnaud KALIMUENDO - 1:0

6
    Rohový kop vybojoval hostující celek. Centr se snesl před branku, ale Romain Del Castillo minul branku.

9
    ARNAUD KALIMUENDO využil obrovské chyby brankáře, Marco Bizot podcenil míč, a tak mohl domácí hráč v pohodě zakončovat do prázdné branky.
    9. Arnaud KALIMUENDO - 2:0

10
    Hodně nečekaný vstup do zápasu, domácí z prvních dvou šancí dokázali skórovat.

11
    Brest právě vstřelil branku!
    STEVE MOUNIÉ snižuje, s prvním jeho zakončením si brankář poradil, na dorážku byl už krátký.
    11. Steve MOUNIÉ - 2:1

13
    Akci Brestu překazil pomezní sudí, píská a mává se ofsajd.

15
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, hostující fotbalisté se usadili na útočné polovině, kde kombinují.

16
    Domácí celek vybojoval volný kop, Désiré Doué pokračoval v akci, Baptiste Santamaría ale přišel o míč.

17
    Arnaud Kalimuendo hledal spoluhráče před brankou, ale Benjamin Bourigeaud si naběhl do špatného prostoru.

18
    Benjamin Bourigeaud bude rozehrávat rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si poměrně snadno dokázala poradit.

20
    Dvacet minut hry je pryč, viděli jsme už tři branky, aktuálně domácí fotbalisté vedou o jednu branku.

21
    Rohový kop si vyzkouší také Brest.

21
    Od rohového praporku rozehrával Kenny Lala, následná hlavička míří nad.

22
    Steve Mandanda se střetl se soupežem, byl to Brendan Chardonnet.

24
    Souboje o míč se odehrávají především na hrací ploše, mnoho šancí aktuálně k vidění není.

25
    Fotbalisté Rennes kombinují na polovině hrací plochy, sledujeme dlouhou domácí kombinaci.

27
    Hostující celek se dožadoval odpískání pokutového kopu, ale sudí má odlišný názor a nechává hru pokračovat.

30
    Půlhodina hry je pryč, domácí fotbalisté se pokouší hledat cestu, jak se propracovat do střeleckých pozic, obrana zatím odolává.

34
    Fotbalisté v červeném rozehrávali rohový kop. Benjamin Bourigeaud poslal centr před branku, ale obrana si velmi snadno poradila.

36
    Kenny Lala rozehrává na své polovině, přenechal míč spoluhráčům, kteří o něj následně přišli. Hrát tak mohou domácí.

38
    Mahdi Camara uvede míč do hry, má možnost autového vhazování na své polovině. Jeho kolegové o balon následně přišli.

40
    Arnaud Kalimuendo zkoušel rychle poslat míč před branku, ale spoluhráč jeho myšlenku nepochopil, a tak mohou hrát soupeři.

40
    Martin Terrier byl v souboji o míč hodně důrazně dohraný. Balon dál budou mít domácí hráči.

42
    Brest se dokázal propracovat na útočnou polovinu, Martin Satriano si nabíhal do volného prostoru, ale k míči se nedostal.

44
    Domácí Baptiste Santamaría leží po souboji se soupeřem na hrací ploše, uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+1
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Martin Terrier).

45+2
    Steve Mandanda kryje balon p nepříliš důrazné střele soupeře.

45+2

46

46
    Zdá se, že v průběhu přestávky ani jeden z trenérů nerozhodl o střídání. Sledujeme tedy startující jedenáctky.

48
    Mahdi Camara poslal centr před branku, kde byl Steve Mounié, ale také bránící WARMED OMARI, který si balon srazil do vlastní branky.
    48. Warmed OMARI - 2:2

50
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, uvidíme, kdo dokáže reagovat lépe na tento moment.

51
    Domácí celek rozehrává od své branky, pokus o pas na Terriera nebyl přesný, u míče byl první Marco Bizot.

51
    Arthur Theate měl velkou šanci, ale jeho zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil brankář.

54
    Lilian Brassier rozehrává od své branky, následně se hra přenesla na druhou stranu. Hosté hrají tak, jak jim nyní stačí.

54
    Hostující celek otáčí vývoj zápasu, po skvělém pasu Lockoa se prosazuje hlavou zcela jednoznačně neobsazený obránci MARTIN SATRIANO. Asistence: Bradley Locko.
    54. Martin SATRIANO - 2:3

57
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Azor Matusiwa).

59
    Střídání v týmu Stade Rennes:
    ze hřiště odchází Jeanuel Belocian, přichází Adrien Truffert,
    ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Amín Gújrí.

60
    Hodina hry je pryč, viděli jsme už pět branek, aktuálně hostující celek dokonal obrat z 0:2 na 3:2.

63
    Martin Satriano hledal spoluhráče, ale jeho pas nebyl povedený, i tak ale hosté zůstali u míče.

64
    Benjamin Bourigeaud nedostal míč úplně podle představ, zakončení se mu vůbec nepodařilo.

65
    Tvrdých soubojů na hranici pravidel začíná přibývat.

66
    Krásná akce hostů a už je to o dva góly. Tvrdou ránou se prosazuje bez přípravy zakončující MAHDI CAMARA.
    66. Mahdi CAMARA - 2:4

68
    Tak pozor, narodila se zápletka, tvrdou technickou ránou snižuje na rozdíl jediné branky ARTHUR THEATE. Asistence: Benjamin Bourigeaud.
    68. Arthur THEATE - 3:4

69
    Střídání v týmu Stade Brestois 29:
    ze hřiště odchází Mahdi Camara, přichází Jonas Martin.

70
    Steve Mounié měl na kopačce dvacet minut před koncem pátou branku svého celku, ale netrefil přesně.

71
    Martin Terrier zkoušel odcentrovat před branku, ale přes Brendana Chardonneta nedokázal najít spoluhráče.

72
    Marco Bizot rozehrává od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop.

73
    Arthur Theate se dostal do zakončení, ale jeho rána byla zblokovaná na rohový kop. Ten se domácím po rychlé rozehrávce příliš nepovedl.

74
    ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Enzo Le Fée.

75
    Žlutá karta pro tým Stade Brestois 29 (Pierre Lees-Melou).

76
    Střídat budou hostující fotbalisté.

76
    ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Mathias Lage,
    ze hřiště odchází Hugo Magnetti, přichází Kamory Doumbia.

78
    Domácí fotbalisté měli možnost dva na jednoho, ale nebyla úspěšná.

78
    Mathias Lage fauloval soupeře, volný kop pro domácí fotbalisty.

79
    Benjamin Bourigeaud rozehrával volný kop, jeho centr tečoval mimo dosah brankáře po secvičeném signálu MARTIN TERRIER. Asistence: Benjamin Bourigeaud.
    79. Martin TERRIER - 4:4

79
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Arnaud Kalimuendo).

81
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Realizační tým).

83
    Osm branek viděli diváci na stadionu. Uvidíme, zda duel skončí plichtou, nebo ještě nějakou gólovou situaci hráči vymyslí.

84
    Domácí fotbalisté se dožadovali pokutového kopu, ale hlavní sudí nechává hru plynout dál.

85
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase, uvidíme, kolik minut sudí ještě nastaví.

85
    Adrien Truffert si dobře počínal před svou brankou a dokázal si poradit s akcí soupeře.

86
    ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Fabian Rieder.

88
    Domácí celek vybojoval rohový kop, Kenny Lala se dokázal vrátit a balon odehrál mimo hrací plochu.

89
    Další rohový kop pro domácí celek. Rennes se pokouší vstřelit vedoucí branku.

90
    Začala poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90+2
    Steve Mandanda byl pozorný a s nedůrazným zakončením soupeře si snadno dokázal poradit.

90+3
    Hraje se především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do zakončení.

90+4
    Bradley Locko vybojoval pro své spoluhráče autové vhazování na útočné polovině, také ho rozehrál.

90+4
    ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Jérémy Le Douaron.

90+5
    Začala pátá nastavená minuta, oba kluby se pokouší vypálit a rozhodnout tento zápas.

90+5
    Hostující brankář rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na polovinu soupeře.

90+6
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes (Warmed Omari).

90+7
    Hostující celek se dostává do vedení, hlavou se prosazuje po centru před branku LILIAN BRASSIER. Na tento moment už fotbalisté Rennes těžko najdou odpověď. Asistence: Mathias Lage.
    90+7. Lilian BRASSIER - 4:5

90+8
    Sudí nechá ještě několik desítek vteřin hrát.

90+9

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:15.

Zápas nabídl devět branek a radují se fotbalisté hostujícího celku, kteří v dramatickém duelu vyhrávají 5:4. (19:04:27)

Jan Prošek

Branky: 3. Kalimuendo (Matusiwa), 9. Kalimuendo, 68. Theate (Bourigeaud), 79. Terrier (Bourigeaud) – 11. Mounié, 48. Omari (vla.), 54. Satriano (Locko), 66. Mah. Camara, 90+7. Brassier (Lage)

Karty:   45+1. Terrier (REN), 57. Matusiwa (REN), 79. Kalimuendo (REN), 81. Realizační tým (REN), 90+6. Omari (REN) – 75. Lees-Melou (BST)

Stade Rennes: Mandanda – G. Doué, Omari, Theate, Belocian (59. Truffert) – Bourigeaud, Santamaría (59. Gújrí), Matusiwa (74. Le Fée), D. Doué – Terrier (86. Rieder), Kalimuendo.
    Náhradníci: Gallon – Blas, Seidu, Wooh, Yıldırım.

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet, Brassier, Locko – Lees-Melou, Magnetti (76. Doumbia) – Satriano (76. Lage), Mah. Camara (69. Martin), Del Castillo (90+4. Le Douaron) – Mounié.
    Náhradníci: Coudert – Amavi, Lebeau, Le Cardinal, Zogbé.