Liberec – Hr. Králové 0:0 (kon.) | Slavia – Olomouc 2:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
Slovácko – Plzeň 1:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
0:0 (0:0)
FC Hradec Králové
Neděle 21.04.2024, 15:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 29. kolo

Máme za sebou zápas 29. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se střetl domácí Slovan Liberec a Hradec Králové. Oba týmy se nakonec rozešly nerozhodně. Zatímco v první půli měl o něco více ze hry domácí tým, ve druhém poločasu se do nebezpečnějších šancí dostal Hradec Králové. Ta největší přišla asi v poslední minutě nastavení, ale Juliš sám před brankářem ve skluzu pouze přestřelil bránu a oba týmy připisují do tabulky bod za remízu 0:0. (16:57:25)

90+7
    90+7. Petr Juliš z poslední šance nerozhodl

90+7
    Ve velké šanci vyplaval samotný Juliš, ale před brankářem Bačkovským branku pouze přestřelil.

90+6
    Hlavní sudí ještě zápas neukončil a Hradec může zahrávat rohový kop.

90+4
    Ještě jedno vhazování Hradce na útočné polovině.

90+4
    Mikula si nerozuměl s Ghalim a zdá se, že poslední šance Slovanu zůstane nevyužitá.

90+3
    Po něm přišla tvrdá střela Fukaly, ale Hradec jeho pokus zablokoval.

90+3
    Přeci jen se dočká Slovan ještě jedné akce. Rohový kop bude rozehrávat Žambůrek.

90+2
    Střídání v týmu FC Hradec Králové:
    ze hřiště odchází Ladislav Krejčí st., přichází Daniel Horák.

90+1
    Slovan zvyšuje tlak, ale příliš času mu už nezbývá.

90
    Hlavní sudí nastavuje čtyři minuty.

90
    Na stadionu se ozývá pískot fanoušků, kteří by rádi viděli útočit Slovan. To se neděje, protože na hřišti zůstává ležet jeden z hradeckých fotbalistů.

89
    Dvojitý blok obránců zamezil Liberci ve skórování. Ale je tu šance v podobě rohového kopu.

88
    Signál s rozehrávkou volného přímého kopu se Liberci nepovedl. Vše vyřešil Zadražil a pokryl balón.

87
    Na zemi zůstal po souboji Spáčil a s lékaři odchází do zámezí, kde bude ošetřen.

86
    Ghali odhlavičkoval centr pouze do autu a Hradec může vhazovat poblíž vápna.

85
    Slovan se hnal do rychlého brejku, ale po centru Horského má balón v rukavicích Zadražil.

84
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Michal Fukala.

Šimon Knopp

Branky:

Karty:   49. Pourzitidis (LIB), 55. Bačkovský (LIB), 56. trenér Luboš Kozel (LIB), 59. trenér brankářů M. Čech (LIB), 60. Prebsl (LIB) – 46. Vašulín (HKR)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:11.
    FC Slovan Liberec: Bačkovský – Mikula (C), Chaluš, Pourzitidis (73. Tetour) – Ghali, Prebsl, Žambůrek, Preisler (84. Fukala) – Višinský (66. Kok), Kulenović (84. Letenay), Tupta (66. Horský).
    Náhradníci: Vliegen – Lehoczki, Varfolomejev, Doumbia.

Trenér: Luboš Kozel

FC Hradec Králové: Zadražil – Ja. Klíma, Kodeš (C), K. Spáčil – Harazim, Kučera, Dancák, Krejčí st. (90+2. Horák) – Čmelík (78. Pudhorocký), Pilař (71. P. Juliš) – Vašulín.
    Náhradníci: Vízek, Knobloch – Čech, Hais, Koubek.

Trenér: David Horejš