Everton – Nottingham 2:0 (kon.) | Aston Villa – Bournemouth 3:1 (kon.) | Crystal Palace – West Ham 5:2 (kon.)
Fulham – Liverpool 1:3 (kon.)
Aston Villa FC
3:1 (1:1)
AFC Bournemouth
Neděle 21.04.2024, 16:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 34. kolo

Máme za sebou konec dnešního utkání mezi Aston Villou a Bournemouthem, ve kterém zvítězila Aston Villa 3:1. Nejprve šli do vedení hosté, když Dominic Solanke proměnil pokutový kop. Následně na závěr prvního poločasu se prosadil Rogers a brankou do šatny tak srovnal stav utkání na 1:1. Poté se v 57. minutě prosadil Diaby a Aston Villa šla do vedení 2:1. V 78. minutě navýšil stav utkání na 3:1 Bailey, který dorážel do prázdné brány. Aston Villa tak po dnešním skvělém výkonu získává důležité 3 body do tabulky, které nutně potřebovali, aby se odtrhli od Tottenhamu a více se přiblížili k postupu do skupinové fáze Ligy Mistrů. (18:04:10)

Tohle by bylo z dnešního utkání vše, děkujeme za pozornost.

90+6

90+6
    Střídání v týmu Aston Villa FC:
    ze hřiště odchází Matthew Cash, přichází Kaine Kesler-Hayden.

90+4
    Velká šance pro Bournemouth. Enes Ünal se ocitl sám před bránou, vypálil na bránu domácích, ale trefil přímo Martíneze.

90+3
    ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Jhon Durán.

90+2
    Hra se po dlouhé době celkem uklidnila a hosté teď pomalu kombinují a snaží se dostat dopředu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

88
    Ollie Watkins pronikl s míčem do pokutového území soupeře, tam se snažil něco vymyslet, ale nakonec byl o míč obrán obránci hostů.

87
    ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Diego Carlos.

85
    Lucas Digne běžel s míčem po levé straně hřiště, kousek před pokutovým územím soupeře se rozhodl přihrát pod sebe do šestnáctky. Míč však mířil přímo tam, kde žádný z jeho spoluhráčů nebyl.

83
    Enes Ünal se ocitl v ofsajdu, který signalizoval asistent rozhodčího.

82
    Střídání v týmu AFC Bournemouth:
    ze hřiště odchází Dango Ouattara, přichází Enes Ünal.
    78. Leon BAILEY - 3:1

78
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    Watkins obdržel přihrávku na levou stranu hřiště do pokutového území, kde si obkličkoval brankáře Neta a přihrál míč přímo před bránu. Tam se přímo nacházel volný LEON BAILEY, který pouze dorážel míč do prázdné brány. Asistence: Watkins

77
    Alex Scott zkusil vystřelit z dálky, ale jeho rána byla velmi nepřesná.

76
    ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Alex Scott,
    ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Philip Billing.

75
    Watkins obdržel krásnou přihrávku až za obranu hostů, tam šel do souboje jeden na jednoho, obránce si obkličkoval, a pravačkou zakončil. Jeho rána však mířila hodně daleko od pravé tyče.

74
    Cash se dopustil faulu na hráče soupeře na útočné polovině.

Michal Sklenařík

Branky: 45+1. Rogers (Bailey), 57. Diaby (Watkins), 78. Bailey (Watkins) – 30. Solanke (pen.)

Karty:   21. Smith (BTH), 37. Senesi (BTH), 56. Zabarnyj (BTH)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 10:8. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:14.
    Aston Villa FC: E. Martínez – Cash (90+6. Kesler-Hayden), Konsa, Torres, Digne – Bailey (87. Carlos), Tielemans, McGinn (C), Rogers – Diaby (90+3. Durán), Watkins.
    Náhradníci: Olsen – C. Chambers, Iroegbunam, Kellyman, Lenglet, Munroe.

Trenér: Emery U.

AFC Bournemouth: N. Neto (C) – Smith (46. Aarons), Zabarnyj, Senesi (64. Semenyo), Kelly – Cook, Christie (76. Scott) – Ouattara (82. Ünal), Kluivert (76. Billing), Kerkez – Solanke.
    Náhradníci: Travers, McKenna – Dacosta, Hill.