Everton – Nottingham 2:0 (kon.) | Aston Villa – Bournemouth 3:1 (kon.) | Crystal Palace – West Ham 5:2 (kon.)
Fulham – Liverpool 1:3 (kon.)
Fulham FC
1:3 (1:1)
Liverpool FC
Neděle 21.04.2024, 17:30 • Craven Cottage, Londýn • Anglická Premier League • 34. kolo

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:8. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 5:11. (19:34:30)

Liverpool se vrací na druhé místo Premier League výhrou 3:1 na Fulhamu a při bodové shodě zaostává o osm branek za vedoucím Arsenalem, třetí Manchester City ztrácí jeden bod, ale má také jeden dohrávaný zápas k dobru.

Výhru Liverpoolu zařídili svými trefami Trent Alexander-Arnold, Ryan Gravenberch a Diogo Jota. Za Fulham v závěru prvního poločasu srovnal na 1:1 Timothy Castagne, ve druhém poločase už se ale domácí jen stěží vůbec dostávali do šancí.

90+6

90+6
    Traorého jemný centr Andreas Pereira hlavou prodloužil k Alissonovi, tím končí tento duel.

90+4
    Za tónů klubové hymny zpívané fanoušky Liverpoolu se ještě k jednomu nepřesnému zakončení dostal i Mohamed Salah, místo něj se ale do statistik zapíše jen vcelku jasný Egypťanův ofsajd.

90+2
    Utkání už se spíše jen dohrává, Liverpool vhazuje na své polovině a dopředu moc nespěchá.

90+1
    Rozhodčí Pawson oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.

89
    Tom Cairney si před pokutovým územím našel střeleckou pozici a pořádně protáhl Alissona, ten se k odraženému míč nestačil dostat před Munizem, domácí útočník už ale z ostrého úhlu stačil nasměrovat balón jen do boční sítě.

88
    Wataru Endo hledal příliš prudkou přihrávkou Darwina Núňeze, ten i přes svoji značnou rychlost neměl nejmenší šanci míč doběhnout a rozehrávat může Bernd Leno.

86
    Střídání v týmu Liverpool FC:
    ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Dominik Szoboszlai.

86
    První centr Adamy Traorého postrádal přesnost, hosté odkopli míč do pole.

85
    Střídání v týmu Fulham FC:
    ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Adama Traoré.

83
    Centr Andrease Pereiry odhlavičkoval Mac Allister, pak se ještě dostřal ke střele nůžkami Rodrigo Muniz, trefil ale jen spoluhráče Tosina Adarabiya, odražený míč Saša Lukić napálil vysoko nad branku. Jednalo se o vůbec první střely Fulhamu ve druhém poločase.

82
    Teď už je pískáno proti Liverpoolu, Fulham bude zahrávat standardní situaci v hloubi útočné poloviny.

80
    ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Curtis Jones.

80
    Výsledkem shromáždění u Craiga Pawsona je žlutá karta pro Timothyho Castagneho.

79
    Při hostující snaze o protiútok Mohamed Salah znovu přihrával Darwinu Núňezovi do ofsajdu. Mezitím se domácí hráči slétli u rozhodčího, neboť se jim nelíbí, že před pokutovým územím Liverpoolu neodpískal poměrně jasné stažení Cairneyho Elliottem.

76
    Ani další čtvrthodina nepřinesla žádný střelecký pokus Fulhamu, na ně je zatím stav ve druhém poločase 0:6.

Tomáš Kohlmann

Branky: 45+2. Castagne – 32. Alexander-Arnold, 53. Gravenberch (Elliott), 72. Jota (Gravenberch)

Karty:   30. Palhinha (FHM), 80. Castagne (FHM)

Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 7:8. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 5:11.
    Fulham FC: Leno – Castagne, Adarabioyo, Bassey, A. Robinson – Palhinha (71. Cairney), Lukić – Decordova-Reid (C) (71. H. Wilson), A. Pereira, Iwobi (85. A. Traoré) – Muniz.
    Náhradníci: Broja, Jiménez, Reed, Ream, Tete.

Trenér: Marco Silva

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold (80. Jones), Quansah, van Dijk (C), Robertson – Elliott, Endó, Gravenberch (74. Mac Allister) – Gakpo (86. Szoboszlai), Jota (74. Saláh), Díaz (74. Núñez).
    Náhradníci: Kelleher – Gomez, Konaté, Tsimikas.

Trenér: Jürgen Klopp