Manchester Utd. – Liverpool 2:2 (kon.) | Sheffield Utd. – Chelsea 2:2 (kon.) | Tottenham – Nottingham 3:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
3:1 (1:1)
Nottingham Forest
Neděle 07.04.2024, 19:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 32. kolo

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:12. (21:00:11)

Druhý poločas v Londýně už patřil na rozdíl od úvodního dějství favoritovi, který dvěma slepenými góly pod břevno strhl vítězství na svou stranu.
    Nottingham nenavázal na výborný výkon z první půle, kdy po smolném vlastním gólu vyrovnal Wood, který mohl navíc skóre otočit, ale zblízka trefil dorážkou břevno.
    Naopak v závěru zachránila tyč při Sonově střele hosty. Vítězové jsou se zápasem k dobru o skóre čtvrtí před Aston Villou, hosty dělí také jen skóre od sestupové příčky Lutonu.

90+6

90+6
    Tottenham vybojoval v poslední nastavené minutě roh, po rozehrání nakrátko napřáhl ke střele z 20 metrů Lo Celso, ale jeho pokus byl výrazně vychýlený.

90+4
    Callum Hudson-Odoi pěknou stahovačkou nalevo oklamal dva hráče, jeho centr však zachytil až u pravé postranní čáry Giovanni Reyna.

90+3
    Teď naopak stejný hráč zastavil v rohu pokutového území čistým skluzem Kuluševského.

90+2
    Hosté se snaží o důrazné napadání, Omobamidele si ale počínal v rozporu s pravidly.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

89
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Dane Scarlett.

89
    Z šance na snížení nic nebylo, Callum Hudson-Odoi zakroutil přímý kop z ideálního místa výrazně nad břevno.

88
    Vlastní hrubku v rozehrávce hasil Cristian Romero vražením do unikajícího Divocka Origiho a nabídl Nottinghamu trestný kop z blízkosti šestnáctky.

87
    Střídání v týmu Nottingham Forest:
    ze hřiště odchází Neco Williams, přichází Gonzalo Montiel.

86
    Domácí nevyužili následný rohový kop.

85
    Zničehonic přišla obrovská šance londýnského celku. Johnson postupoval s míčem na noze, ideálně načasoval přihrávku na volného Son Hung-mina a jeho dobře mířenou střelu vyškrabuje Sels na tyč!

84
    Domácí fotbalisté tahají čas a snaží se podržet delší dobu míč.

83
    Po Elangově akci protáhl Vicaria přízemní střelou k tyči Domínguez .

81
    Právě příchozí Reyna si z ležícího hráče udělal parkurovou překážku, průnik do vápna však nedotáhl do zakončení.

81
    ze hřiště odchází Ryan Yates, přichází Ibrahim Sangaré,
    ze hřiště odchází Danilo Oliveira, přichází Giovanni Reyna.

Karel Jedlička

Branky: 16. Murillo (Werner) (vla.), 53. van de Ven (Son Hung-min), 58. Porro (Bentancur) – 27. Wood (Elanga)

Karty:   25. Werner (TOT), 60. Bentancur (TOT) – 14. Yates (NOT), 57. Gibbs-White (NOT), 71. N. Williams (NOT), 78. Danilo (NOT)

Tottenham Hotspur: Vicario – Porro, Romero, van de Ven, Udogie – Bissouma (46. Højbjerg), Sarr (46. Bentancur) – Johnson (89. Scarlett), Maddison (76. Lo Celso), Werner (76. Kuluševski) – Son Hung-min /C/.
    Náhradníci: Austin – Drăgușin, Emerson, Davies.

Trenér: Postecoglou

Nottingham Forest: Sels – Williams (87. Montiel), Omobamidele, Murillo, Aina – Yates /C/ (81. Sangaré), Danilo (81. Reyna) – Elanga, Gibbs-White (68. Domínguez), Hudson-Odoi – Wood (68. Origi).
    Náhradníci: Turner – Toffolo, Niakhaté, Ribeiro.

Trenér: Espírito Santo

Rozhodčí: Hooper – Holmes, Long