Brest – Méty 4:3 (kon.) | Toulouse – Štrasburk 0:0 (kon.) | Montpellier – Lorient 2:0 (kon.)
Remeš – Nice 0:0 (kon.) | Monaco – Rennes 1:0 (kon.) | Nantes – Lyon 1:3 (kon.)
FC Nantes
1:3 (1:0)
Olympique Lyon
Neděle 07.04.2024, 20:45 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 28. kolo

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:14. (22:54:41)

Vzestup Lyonu pokračuje. Olympique v utkání hraném bez diváků po kvalitním výkonu zvítězil v Nantes výsledkem 3:1.

Přestože byli hosté aktivnějším týmem od úvodních minut, tak jako první se z branky radovali domácí, v 16. minutě otevřel gólový účet utkání Matthis Abline. Poměrně dlouho se hráči Lyonu trápili v ofenzivě, aby nakonec dokonali bleskový obrat mezi 75. a 77. minutou, kdy síť rozvlnili nejlepší střelec týmu Alexandre Lacazette a žolík Malick Fofana. Nantes se nepovedlo v závěru získat potřebný tlak, místo toho soupeř v závěrečných sekundách přidal pojistku, kdy souhru střídajících fotbalistů gólem zakončil Gift Orban.

Svěřenci trenéra Sageho navzdory vítězství zůstali na desátém místě, ovšem pohárovým příčkám se přiblížili už na pět bodů. Nantes zůstává patnácté o dva body před Lorientem.

90+9
    90+7. Gift ORBAN - 1:3

90+7
    Lyon právě vstřelil branku!
    Kouč Sage měl při střídání zlatou ruku. Po domácí ztrátě se soupeř dostal do přečíslení, střídající Baldé předložil balón jako na zlatém podnose rovněž fotbalistovi příchozímu z lavičky GIFTU ORBANOVI a jednadvacetiletý Nigerijec zakončil nechytatelně do levého dolního rohu.

90+7
    Ani v poslední nastavené minutě se domácím nedaří vybudovat potřebný tlak. Fotbalisté Lyonu kontrolují závěr a vypadá to na jejich tříbodový zisk.

90+6
    Příliš agrese dal do osobního souboje proti Cherkimu již viditelně frustrovaný Jean-Charles Castelletto, protihráče fauloval.

90+5
    Byť se jednalo o přímý kop, ze kterého klidně mohlo dojít k ohrožení brány, tak se hosté rozhodli neriskovat, rozehráli nakrátko a šetří čas.

90+4
    Zkušeně si nyní počínal Rayan Cherki. Nejprve pošetřil cenné vteřiny, aby zhruba dvacet metrů od brány udělal kličku Bambovi a ten jej podrazil.

90+3
    Poměrně dlouho otálel Bénie Traoré, načež vyslal balón do pokutového území, kde Nicolás Tagliafico přetlačil nezapřeného Ablineho.

90+2
    Abdoul Kader Bamba si na levém křídle pohrál s Mamou Baldém a odcentroval do pokutového území, odkud Bénie Traoré zakončoval hlavou nad břevno.

90+1
    Situaci tří proti třem Rayan Cherki nesehrál dobře. Zkusil přihrávku po pravé ruce na Gifta Orbana, jehož zpacifikoval Jean-Charles Castelletto.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby sedm minut.

89
    Dopředu se vydal Pedro Chirivella a centroval netypicky z levého křídla, obránce Duje Ćaleta-Car bezpečně natlačil tělo před Abdoula Kadera Bambu.

88
    Přenesení doprava bylo dobrou myšlenkou, ovšem provedení Matthisi Ablineovi vůbec nevyšlo, nízký míč pro sebe zpracoval Nicolás Tagliafico.

87
    Nově příchozí Bénie Traoré toho moc nevymyslel, protože došlo k jeho ztrojení a podpora od spoluhráčů byla nulová. Soka obral Jake O'Brien.

86
    Střídání v týmu FC Nantes:
    ze hřiště odchází Douglas Augusto, přichází Samuel Moutoussamy.

86
    ze hřiště odchází Moussa Sissoko, přichází Bénie Traoré.

86
    Střídání v týmu Olympique Lyon:
    ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Gift Orban.

Milan Huppert

Branky: 16. Abline (Mollet) – 75. Lacazette, 77. M. Fofana (Maitland-Niles), 90+7. Orban (M. Baldé)

Karty:   18. Cömert (NAT), 74. Mohamed (NAT) – 53. Lacazette (LYO), 71. Nuamah (LYO)

Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:14.
    FC Nantes: Lafont – Amian, Castelletto, Cömert (40. Zeze), Cozza – Augusto (86. Moutoussamy), Chirivella (C) – Mollet (76. Coco), M. Sissoko (86. B. Traoré), Abline – Mohamed (76. A. Bamba).
    Náhradníci: Petrić – Appuah, Duverne, Pallois.

Trenér: Antoine Kombouaré

Olympique Lyon: Lopes – Maitland-Niles, O'Brien, Ćaleta-Car, Tagliafico – Caqueret, Matić, Tolisso (60. Cherki) – Nuamah (74. M. Fofana), Lacazette (C) (86. Orban), Benrahma (86. M. Baldé).
    Náhradníci: Perri – Adryelson, Mata, Henrique, Lepenant.

Trenér: Pierre Sage