Chlumec n/C – Most/Souš 0:0 (kon.) | Liberec B – Jablonec B 3:1 (kon.) | Hr. Králové B – Ml. Boleslav B 2:0 (kon.)
Teplice B – Ústí n. L. 2:3 (kon.) | Brozany – Živanice 2:0 (kon.)
FC Hradec Králové B
2:0 (0:0)
FK Mladá Boleslav B
Neděle 21.04.2024, 10:15 • Slavia HK • Česká fotbalová liga (B) • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Hezké nedělní dopoledne z města pod Bílou věží, kde se v rámci 23. kola ČFL schyluje k souboji rezervních celků dvou prvoligových klubů. Hradec Králové B totiž na svém trávníku přivítá rezervu Mladé Boleslavi. Od utkání můžeme očekávat opravdu vyrovnaný boj, obě mužstva totiž doposud nasbírala totožný počet bodů (22). V podzimním vzájemném zápase si ovšem Mladá Boleslav dokráčela pro jednoznačné vítězství 3:0. Bude se tento scénář opakovat, nebo se Hradec na domácí půdě vzchopí a urve veledůležité 3 body?

FC Hradec Králové

Votroci se minulý víkend konečně probrali z noční můry, ve které zapsali 4 prohry v řadě, a z Jablonce odjížděli s tříbodovým ziskem po výhře 2:1. Nebýt tohoto vítězství, mohli mít Východočeši stejný počet bodů jako poslední Teplice B. Série proher se ale podepsala i na počtu inkasovaných branek, Hradec jich totiž obdržel už 48, což je vůbec nejvíce z celé ligy. A horší rozdíl ve skóre aktuálně také nikdo nemá (-18). V utkání proti Boleslavi se budou chtít Votroci především vzdálit sestupovému místu a přiblížit 11. příčce, kterou okupují rivalové z Pardubic.

Stejně jako Hradci se Boleslavi v poslední době příliš nedaří, z posledních 3 utkání totiž do tabulky tento celek ze Středočeského kraje nepřipsal ani bod. Boleslavští nejdříve nestačili na Zápy, poté okusili domácí porážku proti Jablonci B a neúspěchem skončil i výlet do Kolína. Zápas s Hradcem ovšem Boleslavi konečně přináší souboj s někým, kdo se v tabulce pohybuje až pod nimi, a tak se to jeví jako ideální příležitost pro oživení poněkud zabrzděného útoku. Největší zbraní by při tom měl být Ladislav Kodad, jenž má na svém kontě již 6 ligových zásahů.

FC Hradec Králové B: Čábelka – Baloun, Holovatskyi, Mahr (C), Kejř, Hypšman, Vobejda, Šašinka, Hlaváč, Kadrmas, Jurčenko
    Náhradníci: Hrnčíř – Musil, Šípek, Boniš, Hruška, Březák, Šimon
    Trenér: Adrian Rolko

FK Mladá Boleslav B: Kořán – Vlček, Dohalský, Rulc (C), Tvrdý, Kaulfus, Peterka, Vostřel, Kodad, König, Tichý
    Náhradníci: Zaplatílek – Fodor, Novák, Gregor, Howard
    Trenér: Pavel Malura

Rozhodčí: Jansa – Bednář, Beneš.

Za velmi studeného počasí se oba celky právě rozcvičují. Za 15 minut začínáme.

Hráči nastupují na hrací plochu. Domácí Hradec oblékl bílou sadu, hosté z Boleslavi přijeli ve svítivě oranžových dresech.

1

1
    Úvodního výkopu se ujala Boleslav a drží balón na své polovině.

2
    Dobrý presink Jurčenka vyústil v zisk míče pro Hradec.

2
    K dlouhému odkopu byl donucen domácí brankář, z následné snahy hostů ale nic není, míč si znovu bere Čábelka.

3
    Gólová šance Hradce! Míč do vápna skvěle vracel Hypšman, nabíhavší Kejř ovšem z bezprostřední vzdálenosti trefil pouze Kořána.

4
    A ukázat se chtěla i Boleslav. Dobrý pas do běhu dostával Kaulfus, na míč nakonec nedosáhl.

5
    Ze souboje na středu hřiště vyšli lépe Středočeši, mohou vhazovat.

6
    Na dlouhý nákop Kodada si křikl Čábelka a míč schovává do své náruče.

7
    Po vhazování se k centu dostal Kadrmas, obrana hostí si s ním ale lehce poradila.

7
    Další míč do boleslavského vápna se snášel po standardce Kejře i teď zvládli Středočeši nebezpečí odvrátit.

8
    Kombinace domácích končí nepřesnou přihrávkou, která směřovala na Jurčenka.

9
    A Jurčenkovi teď za obranu nabíhali hned dva spoluhráči, ani k jednomu však míč nedoputoval.

10
    Hlaváč se rozhodl k odvážnému náběhu a zhruba 35 metrů byl faulován. Hradec má standardku.

11
    Kejřův centr odvrácen na roh.

11
    A z tohoto rohu už zakončení přišlo. Baloun ovšem nečekal, že se míč dostane až k němu, a tak střela končí vysoko nad.

12
    Hradec touží po gólu a napadáním dává Boleslavským hodně zabrat. Kejřovi nechybělo moc, aby překvapil Kořána a míč doťuknul do brány.

13
    Na středu hřiště vhazuje Hradec.

14
    K úspěchu v kombinaci Baloun – Kadrmas moc nechybělo. Ve vápně měl ale blíže k míči jeden z obránců.

15
    Domácí předvádí kombinaci na dva dotyky, poslední přihrávka, která měla vysunout Šašinku, byla ale moc dlouhá.

16
    Po dlouhé době se chtěla ukázat Boleslav. Pro delší nákop si ale doběhl Čábelka.

16
    Boleslav se snahou na levé straně hřiště dostala k rohovému kopu.

17
    Centr od praporku byl kroucen až do brány, Čábelka musel boxovat.

17
    Snaha Boleslavi končí útočným faulem ve vápně domácích.

18
    Šikovnost ukázal hostující Kodad a na vlastní půlce vybojoval faul.

18
    Do ofsajdu si naběhl Vlček, hraje Hradec.

19
    Hradecký Šašinka se s tím vůbec nepáral a z dobrých 25 metrů se rozhodl vystřelit. Pumelici vytěsnil Kořán na roh.

20
    Na krátko rozehraný roh navázal Hypšman centrem. Hradec bude kopat od praporku znovu.

21
    Tentokrát to Kejř poslal do vápna napřímo. I teď si s tím obrana poradila.

21
    Pro Kadrmasův centr z levé strany si doběhl Kořán.

22
    Hodně odvážný únik předvedl Vobejda a pro Hradec vybojoval faul asi 35 metrů od brány.

23
    Další šance domácích. Z úhlu nejdříve střílel Šašinka, poté dorážel Kejř, jeho pokus byl ovšem zblokován.

24
    Mahr teď před vápnem v dobré pozici zazmatkoval a o míč byl připraven. Následná snaha Hradce končí faulem na polovině soupeře.

25
    Do jasného ofsajdu si naběhl domácí Jurčenko.

25
    Centr boleslavského Vostřela z levé strany končí pouze na boční síti.

26
    Kejř se pokusil o střelu á la Schick, z dobrých 35 metrů chtěl Kořána překvapit, míč ale končí nad břevnem.

27
    Boleslav toho zatím moc nepředvedla, teď jejich snaha vyústila akorát ve faul na polovině Hradce.

28
    Na přihrávku Peterky na hranu vápna si doběhl jeden z Hradeckých a míč odkopl na aut.

29
    Útočným faulem se při náběhu za hradeckou obranu prezentoval Kaulfus.

30
    Další tutovka Hradce. Na centr Mahr z pravé strany si na puntíku nabíhal zcela nehlídaný Kejř, jeho střela z první jde ale moc vysoko.

31
    Krásná kombinace Votroků. Na finální příhru Šašinky, který vracel před bránu na Hlaváče ale obrana Boleslavi vyzrála a míč odkopla na roh.

32
    Z rohu nic není a vzápětí se Hradec vystavil do ofsajdu.

33
    Úsilí Vlčka na půlce hřiště bylo přehnané, zapisuje si faul.

34
    Šašinka nezpracoval slibnou přihrávku do běhu.

35
    Vlček teď vracel míč z levé strany do vápna, na jeho svíci si doběhl Čábelka.

35
    Kombinace Votroků na jeden dotyk končí u nepřesné přihrávky Hypšmana.

36
    Z protiútoku Boleslavi nic není, naopak ještě jeden z útočníků šlápl na Čábelku a rozhodčí musel pískat.

37
    Mahr na pravé straně posunul na Hlaváče, ten se snažil odcentrovat do vápna, ale pokus byl zblokován na roh.

37
    Centr dopadl mezi dva hradecké hráče, než se ale zorientovali, jeden z Boleslavských balón odkopl.

38
    Přišel další roh Hradce, následná střela ale končí těsně vedle pravé tyče.

39
    Jurčenko se chtěl v souboji 1 na 1 uvolnit a vystřelit, jeho pokus z hrany vápna byl zblokován.

39
    Jurčenko mohl být v akci znovu, pro nákop na jeho osobu si ovšem doběhl Kořán.

40
    Hradec po faulu rozehrává standardku na polovině hrací plochy.

41
    Z levé strany znovu centroval Kadrmas a bude z toho další roh.

42
    Na Kejřův centr si opět nejvýše vyskočil jeden z hostujících hráčů.

42
    Faulován byl u levé lajny Šašinka a Hradec má nebezpečnou standardku.

43
    Na Kejřův balón si dobře na první tyči nabíhal Jurčenko, v obklopení hráčů zakončil pouze vedle levé tyče.

44
    U střídaček se odehrála série soubojů, nakonec má Boleslav aut.

45
    Na dlouhé vhazování Tvrdého si vyskočil jeden z domácích.

45

K podivu všech domácích fanoušků Votroci míč v první polovině do brány nedopravili. Zřejmě největší šanci utkání měl již ve 3. minutě Kejř, proti jeho střele z malého vápna se ale roztáhl Kořán. Znovu se boleslavský gólman ukázal v 19. minutě, když dosáhl na tvrdou ránu Šašinky. Hradecký tlak neustával, a tak musel být muž v bráně Mladé Boleslavi nadále ve střehu. Za pokusem Kejře, kterého ve 30. minutě nikdo nebránil, se pouze otáčel, hradecký forvard mířil nad. Budeme v druhé půli sledovat stejný obrázek hry, nebo se Boleslav osmělí a ohrozí hradeckého Čábelku?

Aktéři obou celků se vrací na hrací plochu.

46

Do druhého poločasu ani jeden z trenérů nesáhl pro žádnou změnu.

46
    Po nákopu se útočného faulu dopustil domácí Kadrmas.

47
    U střídaček došlo ke tvrdé srážce dvou Boleslavských a jednoho Hradečáka. Domácí Mahr se zvedl poměrně rychle, s hostujícím Tichým to vypadalo hůře, ale nakonec se také zapojuje do hry.

49
    Votroci drží míč na půlce hrací plochy a vyčkávají na mezírku v obraně soupeře.

51
    Kejř ukázal, že si věří, když si natáhl míč do středu hřiště a zhruba z 30 metrů vystřelil, pokus končí těsně vedle levé tyče.

52
    Jurčenko si do vápna naběhl na pas Vobejdy, dostal se i ke střele, ta byla ale zblokována na roh.

53
    Kejřův centr propadl až k Jurčenkovi, který to ale nečekal a lehké zakončení končí v rukavicích Kořána.

53
    Hradec stejně jako v první půli tlačí, teď z toho byl nedovolený zákrok Tichého, který na pravé straně zastavil Mahra.

55
    Ostrý centr Jurčenko lízl pouze svou hustou kšticí a rozehrává Boleslav.

55
    Střídání v týmu FC Hradec Králové B:
    ze hřiště odchází Jurčenko, přichází Hruška,
    ze hřiště odchází Kadrmas, přichází Boniš.

55
    ze hřiště odchází Kaulfus, přichází Howard.

58
    Hradec opět obral svého soupeře a zakládá další útok.

59
    Tým Hr. Králové B právě vstřelil branku! To je střídání! Na centr Mahra z pravé strany si na přední tyč naběhl LUKÁŠ HRUŠKA, který byl na hřišti asi minuty, a míč nohou uklidil k levé tyči.
    Asistence: Jan Mahr
    59. HRUŠKA - 1:0

62
    Další faul Boleslavi přináší domácím standardu na středovém kruhu.

63
    Na pravé straně před domácí střídačkou snažil uvolnit Mahr, Vlček musel sáhnout k faulu, za který dostává žlutou kartu.

64
    Tahle kombinace Hradci nevyšla, Holovatskyi musel pod tlakem sáhnout k dlouhému nákopu.

65
    Baloun byl u rohového praporku faulován a Hradec může znovu ohrozit branku hostí.

65
    Kejř svým ostrým centrem trefil prvního hráče v cestě.

66
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav B:
    ze hřiště odchází Peterka, přichází Novák.

66
    V ofsajdu byl při zpracování zachycen hradecký Hruška.

68
    Tým Hr. Králové B právě vstřelil branku! Z rychlého protiútoky vytěžil branku ONDŘEJ ŠAŠINKA, do běhu mu míč posunul Hruška a Šašinka se levačkou z vápna nemýlil, svou střelu namířil k pravé tyči, gólman neměl šanci.
    Asistence: Lukáš Hruška
    68. ŠAŠINKA - 2:0

71
    Centr boleslavského Koniga z levé strany byl odvrácen bez větších problémů.

72
    Votroci teď šli 4 na 1. Akci táhl Šašinka, ten ovšem zazmatkoval a jeho přihrávka byla zblokována na roh.

72
    Vobejda si nechal ve vápně míč utéct zbytečně daleko a obránce si ho tělem pohlídal. Boleslav kope od brány.

73
    Ve vápně dostal prostor Tichý, jako by ho to ale překvapilo a míč přihrál do rukavic Čábelky.

75
    Po faulu poblíž domácí střídačky bude rozehrávat Kejř.

76
    Po centru se míč vrátil zpět ke Kejřovi, který vybojoval roh.

77
    Holovatskyi zatáhl na středu soupeře, žlutou k překvapení většiny ale nevidí.

77
    ze hřiště odchází Šašinka, přichází Březák,
    ze hřiště odchází Kejř, přichází Šimon.

79
    Za dobrým centrem za natahoval Hruška, šance končí za brankovou čárou a Hradec kope roh.

80
    Na dlouhý balón byl Tichý krátký a Votroci poblíž své brány vhazují.

81
    Několik Votroků teď zazmatkovalo v rozehrávce a Boleslav se řítila do šance, ta nakonec ztroskotala na útočném faulu.

82
    Tichý nejdříve protáhl balón mezi nohama soupeře a po následném centru se dožadoval rohu, sudí ovšem nařídil odkop.

84
    Boleslav začíná tlačit, není ale pozdě? Ostrý centr Nováka prolétl vápnem a skončil až v pomezí na druhé straně hřiště.

85
    Zdravotní problémy hlásí hostující Tichý, dokonce bude muset být ošetřen. Zřejmě si zranění přivodil při vlastním nedovoleném zákroku.

86
    Votroci mohou kontrolovat hru, Čábelka ovšem volí dlouhý nákop.

87
    ze hřiště odchází Tichý, přichází Fodor.

89
    Tvrdým zákrokem na Kodada se provinil Březák a dostává kartu. Boleslav má standardku asi z 40 metrů.

89
    ze hřiště odchází Hypšman, přichází Šípek.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90+1
    Faulem se na středovém kruhu provinil domácí Hruška.

90+2

Ve druhé půli už Votroci svůj tlak dokázali proměnit v góly. Poprvé byla boleslavská obrana prolomena v 59. minutě, když si na centr Mahra naběhl vystřídavší Hruška a zakončil přesně k levé tyčce. O 9 minut později potvrdil hradecké vítězství Šašinka, jenž rychlý protiútok zakončil ostrou střelou do pravé strany branky. Zasloužená výhra posouvá Hradec na 12. místo, zatímco Boleslav se propadá na 14. příčku. V příštím kole Votroci vycestují do Kolína, Středočeši přivítají béčko Liberce. (12:13:31)